چرا بهینه سازی موتورهای جستجو بسیار مهم است؟

ابتدا این سوال برای همه پیش می آید که چرا بهینه سازی موتورهای جستجو بسیار مهم است؟ و چرا صاحبان کسب و کارها اینقدر هزینه میکنند؟ ساده است چون موتورهای جستجو به صاحبان وب سایت های مختلف این فرصت را می دهند تا محصولات و خدمات و نام های تجاریشان را در مقابل یک بازاریابی عظیم و در حال رشد از مشتریان بالقوه در زمان معینی که مشتریان به دنبال آن هستند ، قرار دهند . این نمونه ای از یک بازاریابی بر هزینه و پر سود برای سرمایه گذاران است .

دلیلی که بیشتر کارشناسان وب بر این باورند تا شما محصولات و خدمات و نام های تجاریتان را در مقابل چشم مشتریان قرار دهید و در این زمینه هزینه کنید به برخی از نکات مهم زیر بر میگردد :

نکته اول 70 تا 80 درصد از کاربران از تبلیغات پرداخت شده در هر جست و جوی داده ، با تمرکز بر نتایج بعدی چشم پوشی میکنند و بر روی تبلیغات پیش رویشان کلیک می نمایند .

نکته دوم 70 درصد از کاربران هرگز از صفحه اول نتایج جست و جو جلوتر نمیروند به همین دلیل باید روشی وجود داشته باشد تا شما بتوانید در صفحه اول گوگل دیده شوید .

موتورهای جست و جو چگونه کار میکنند؟

قبل از اینکه شما بهینه سازی سایت تان را برای موتورهای جست و جو شروع کنید .باید بدانید که چه چیزی باعث فعالیت موتور جست و جو میشود و چگونه آن فعالیت را انجام میدهد . مهم است این نکته را بدانیم که موتورهای جست و جو در درجه اول به ارائه به موقع ، مناسب و با دقت بالا ، نتایج جست و جو را برای کاربران علاقه مند به حوزه ای خاص فراهم میکنند . موتورهای جست و جو مدام در حال تحقیق ، توسعه ، آزمایش و تصحیح روش هایی هستند که خدمات را افزایش میدهد . و آن ها نگرش هایی را برای بهینه سازی ارتباط و کیفیت نتایج ایجاد می کنند و به کاربران از طریق پرس و جوی ساده خدمات رسانی میکنند . بدین معنی که تجربه جست و جوی بهتر برای کاربران ، اعتبار بیشتر موتور جست و جو را فراهم می کند و بیشتر کاربران جذب آن میشوند . کاربران یک موتور جست و جو بیشتر برای تبلیغ کنندگان جذاب هستند  اول قرار دادن تبلیغ کنندگان ، موتور جست و جو را تواناتر و سهامداران موتور جست و جو را خوشحال تر میکند.

در این رابطه اینترنت هیچ تفاوتی با شبکه های بازاریابی سنتی مثل تلویزیون ، رادیو و چاپ نشریات تجاری ندارد . ببندگان ، شنوندگان و خوانندگان به اولین ها توجه دارند ، چون این مخاطبان هستند که موجب تبلیغ سرمایه گذاران میشوند . از طرفی آنهایی که تبلیغ نمیکنند ، کسب و کارشان رشد نمیکند . از دیدگاه یک بازاریاب موتور جست و جو تلاشی پایدار برای بهبود دادن رتبه در گوگل برای کاربران است ، بدین معنی که بهترین موتور جست و جو ، منبع بزرگی از چشم انداز بالقوه برای تبلیغ است و جست و جوی شما همراه با تلاش های متعدد برای رسیدن به این استاندارد ها SEO شماست . اما به همان اندازه این واقعیت وجود دارد که تغییرات همیشه بر حسب رقبای شما وجود دارد و فرآیند بهینه سازی مداوم همراه با SEO مناسب بهنرین عملکرد برای پیشه گرفتن از رقبایتان است .

بهینه سازی وب

برای ارائه دقیق ، مناسب و با کیفیت بالای نتایج جست و جو به کاربران ، موتورهای جست و جو به جمع آوری اطلاعات دقیق در مورد میلیاردها صفحه وب نیاز دارند آن ها برنامه های اتوماتیکی به کار می برند که ربات یا اسپایدر نام دارد ، که به آنها خزنده های گوگل میگویند ، اسپایدر دنبال لینک و جمع آوری اطلاعات صفحاتی است که از لحاظ ساختاری SEO مناسبی داشته باشد . هنگامی که در یک صفحه ، اسپایدری میخزد ، موتور جست و جو جزئیات مربوط به محتوای متن و لینک های داخل و خارج آن را در یک پایگاه داده ای عظیم به نام ایندکس (شاخص) ذخیره میکند . این شاخص در حد بالایی بهینه سازی شده ، به طوریکه نتایج برای هریک از صدها میلیون درخواستی که هر روزه دریافت میشود را میتواند تقریبا بلافاصله بازیابی کند . این کار بسیار پیچیده است در حالی که هیچ کس تعداد واقعی صفحات وب منحصر به فرد را نمیداند برخی برآوردها آن را بیش از 30 میلیون صفحه میداند که به سرعت در حال رشد است ، این در حالیست که موتورهای جست و جوگر به طور معمول اندازه ایندکس هایشان را منتشر نمی کنند .

 

در ادامه فهرستی از نتایج وجود دارد که میتواند شامل میلیون ها صفحه باشد که از طریق الگوریتم های رتبه بندی موتور جست و جو گر اجرا می شوند . برنامه هایی ویژه که انواعی از فرمولهای انحصاری هستند و از نزدیک محافظت می شوند تا به یک سایت مربوط به پرس و جوی اصلی کاربر نمره دهند . سپس خروجی به منظور ارتباط و ارائه به کاربر در SERPs ذخیره می شود . موتورهای جست و جو حجم عظیمی از جست و جوها ، و اسکن میلیاردها اقلام و ارسال صفحات نتایج مربوط و طبقه بندی شده را در کسری از ثانیه پردازش می کنند . از نظر کاربر این روند سریع و ساده به نظر می رسد . اما در واقع موارد زیادی وجود دارد گوگل ، یاهو و مایکروسافت لایو سرچ ، بینگ و دیگر موتورهای جست و جو برخی از مهمترین برنامه های نرم افزاری پیچیده و مهم در جهان را اجرا می کنند ، تا بتوانند نیاز کاربران را تامین کنند و از این طریق هم برای خود و هم برای کاربران سود داشته باشد .

 

 

 

 

به این مطلب رای دهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *