شما اینجا هستید :

رشد بازاریابی محتوا در عصر دیجیتال

21 اسفند 1397
1,776 بار دیده شده
بدون نظر

امروزه ما در یک چشم انداز دیجیتال زندگی میکنیم که محتوا در هر جایی حضور دارد . محتوا در اشکال متفاوت وجود دارد به نحوی که بازاریاب های دیجیتال از آن برای ایجاد تعامل و برقراری ارتباط و تحت تاثیر قرار دادن مشتریان خود برای فروش و یا معرفی محصول و خدمات استفاده می نمایند . اما دلیل رشد بازاریابی محتوا در عصر دیجیتال چیست ؟ بازاریابی محتوا چیز جدیدی نیست . بازاریابی محتوا بیش از یک قرن است که در شکل های مختلف وجود داشته است . روش توزیع محتوا در عصر پیش از دیجیتال ، ایمیل های مستقیم بود . محتوا در فرم هایی ، بصورت توضیحات محصول و نقد و بررسی ها نشان داده میشد که خیلی از مشتریان از این طریق آن را مطالعه میکردند ، این برای زمانی بود که گوگل وجود نداشت و افراد برای آن که بتوانند محصولی را خریداری کنند نیاز به اطلاعات کافی داشتند که از طریق ایمیل این محتواها فرستاده میشد و میلیون ها سفارش از این طریق صورت میگرفت .

رشد بازاریابی محتوا در عصر دیجیتال

بازاریابی محتوا روشی است که بدون روش های قهری و اجباری برای فروش و یا ارائه خدمات ، با دادن اطلاعات کافی و وافی به مشتریان بالقوه آن ها را درگیر خود کرده و مجاب به خرید محصول و یا درخواست خدمات از صاحبان کسب و کار می نماید . که اگر این کار درست انجام شود ابزار بسیار قدرتمندی در ساخت برند و کسب و کار شما خواهد بود . محتوا استراتژیی است که توسط برندهای رهبر بازار مانند کوکاکولا ، BMW ، بی اندجی و غیره و همینطور کسب و کارهای کوچک تر و حتی اشخاص حقیقی استفاده میشود . کوکاکولا یکی از بزرگترین برندهای روی کره زمین است که بودجه تبلیغات بسیار بزرگی دارد . این شرکت محتوا را در مرکز ماموریت استراتژی تبلیغاتی خود که کانتنت ۲۰۲۰ نام دارد قرار داده است . در مقابل شرکت های بزرگی مانند کوکاکولا که هزینه های هنگفتی را برای تبلیغات در وب و بازاریابی محتوای خود سرمایه گذاری میکنند ، کسب و کارهای کوچکی نیز وجود دارند که از این طریق سرمایه جمع میکنند . براساس تحقیقاتی که انجام شده در این زمینه کسب و کارهای کوچک با ایجاد محتوا در سایت و شبکه های اجتماعی خود توانسته اند بهترین بازگشت سرمایه را برای خود رقم زنند و از این طریق رشد بسزایی در حیطه ی کاری خود داشته باشند .

همه تبلیغ کنندگان نیاز به محتوای زیادی دارند تا با اطلاعات تازه و مرتبط بتوانند مشتریان را مشغول خود کنند . زیرا با ارتباطات ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته که با مشتریان برقرار میکنید باعث میشود آنها بدانند که برند شما در این زمینه فعال و پویا است و از این جهت با شما ارتباط برقرار کرده و باعث فروش بیشتر محصول شما و یا درخواست ارائه ی خدمات بیشتر برایتان شود . اگر میخواهید در سراسر جهان کسب و کار موفقی داشته باشید باید ایده های عالی و پر ثمر در هسته مرکزی داشته باشید .
و در کلام آخر باید بگوییم که ” محتوای خوب یک ارز و واحد پول اجتماعی است و بدون آن یک برند چیزی برای اشتراک گذاری ندارد “
محتوای موثر محتوایی است که براساس داستان های حول برند ایجاد شده باشد . همچنین باید اهداف اساسی کسب و کار را برآورده کرده و مشتریان را از قیف فرآیند فروش عبور داده و آن ها را مجاب کند که خریدی انجام دهند و یا درخواست ارائه ی خدمات نمایند . برندهای موفق مشتریان شان را در قلب این داستان قرار می دهند و از این رو آن ها میتوانند جایگاهی بهتر برای خرید و یا ارائه ی خدمات ایجاد کنند .

سپاس از همراهیتان با گیل مارکتینگ ، در مقاله های بعدی بیشتر در مورد بازاریابی محتوا  صحبت خواهیم کرد .

 

 

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

عضویت در خبرنامه


در خبرنامه گیل مارکتینگ عضو شوید و زودتر از همه از مقالات آموزشی ، تخفیف ها و رویدادهای آینده ما باخبر شوید.

آژانس بازاریابی گیل مارکتینگ