میزبانی وب سایت ( هاست ) در اینترنت چیست ؟

قبل از اینکه سایت وارد اینترنت شود یکی از مواردی که نیاز اصلی برای یک سایت است هاست یا میزبان وب میباشد . همانطور که میدانید یک سایت تکمیل شده شامل برنامه های کاربردی و احتمالا یک پایگاه داده است که تمام این موارد بر روی یک کامپیوتر قرار دارد که به طور دائم به اینترنت متصل است . این کامپیوتر وب سرور شماست و با نرم افزار خاصی اجرا می شود که درخواست های کاربران را میپذیرد و صفحات وب مورد نظر را در بازگشت نشان میدهد و البته کمی پیچیده است .

حال میخواهیم بدانیم که میزبانی وب سایت در اینترنت چگونه است؟ خدمات میزبانی وب به این معنیست که شما برای اینکه بتوانید یک مرکز داده منحصر به فرد و دارای اتصال دایمی به اینترنت داشته باشید.باید به برای سایتتان یک میزبانی وب بگیرید.

  میزبانی وب سایت در اینترنت

 

انواع میزبانی

اساسا سه نوع میزبانی توسط شرکت های میزبانی وب ارائه میشود که همه آنها کاملا برای وب سایت کسب و کار شما قابل قبول است اینکه کدام گزینه را انتخاب کنید تا حد زیادی به بودجه شما بستگی دارد.و اینکه چقدر انتظار داریدوب سایت تان مشغول باشد از نظر ترافیک بازدیدکنندگان و همچنین میزان کنترلی که میخواهید روی پیکر بندی سرور داشته باشید (نیاز به نصب نرم افزار سفارشی ، تغییرتنظیمات امنیتی،گزینه های پیکر بندی وب سرور و غیره).

این نکته ی مهم را نیز در نظر داشته باشید که از حساب های میزبانی “رایگان”بپرهیزید . در حالی که آنها ممکن است برای یک سایت کوچک برای شروع وسوسه انگیز باشند.اما غیر قابل اعتماد هستند.عملکرد این هاست های رایگان به گونه ایی است که اغلب تبلیغات مزاحمی در بالای سایت شما ایجاد میکنند. همچنین انعطاف پذیری و یا عملکرد یک حساب میزبانی پرداخت شده را ارائه نمی کنند.به این معنی که پشتیبانی محدودی .ارائه میکنند و در معرض خطر بیشتری هستند که به شما امکان به اشتراک گذاری سرور با برخی از سرورهای همسایه را ندهد که میتواند به رتبه بندی موتور جستجو شما صدمه بزند.

 

حساب های میزبانی مشترک

با میزبانی مشترک اساسا اجاره فضا در سرور های قدرتمند فراهم می شود که در آن وب سایت شما در کنار صدها و گاهی اوقات هزاران وب سایت های دیگر قرار میگیرد . هر سایت بطور جداگانه حساب میزبانی و فضای امن مجازی روی سرور دارد که در آن میتوانید فایل های سایت را آپلود کنید .کنترل پنل اختصاصی برای مدیریت حساب درجه ای از کنترل روی پیکر بندی سرور ارائه و معمولا دسترسی به مجموعه ای از نرم افزار و ابزارهای اضافی را فراهم میکند . همه وب سایت های روی یک سرور ، معمولا منابع سیستم مثل Ram . cpu و غیره را به صورت اشتراکی استفاده میکنند.

میزبانی اشتراکی رایج ترین و ارزان ترین نوع هاستینگ است و غالبا وب سایت ها علی الخصوص برای وب سایت های تجاری کوچک تا متوسط به این شکل شروع به کار میکنند.بیشتر حساب های اشتراکی میزبانی دارای فضای محدود و ظرفیت پهنای باند ماهانه هستند اینگونه سرویس ها برای مشاغل متوسط و کوچک و وب سایت های با ترافیک متوسط مناسب هستند در بیشتر موارد این شیوه بهترین بازه مالی را برای میزبانی به همراه دارد.

 

سرورهای اختصاصی مجازی

با این سرورها ، یک سرور تک به تعدادی سرور مجازی تقسیم میشود ، همه کاربران این احساس را دارند که در سرور اختصاصی خودشان هستند ،در حالی که عملا در یک سرور فعالیت میکنند.کاربران غالبا کنترل کامل مدیریتی در فضای مجازی خود دارند این سرویس ،به نام “سرور خصوصی مجازی ” شناخته میشود در حالی که میزبانی اختصاصی مجازی ، انعطاف پذیری کاملی در خصوص ابزارهای مدیریتی نرم افزار ها و تنظیمات ارائه می دهد،شما همچنان در حال استفاده از منابع مشترک با سایر کاربران و وب سایت ها هستید.

 

میزبانی اختصاصی

این سرویس ، یک سرور قدرتمند اختصاصی که شما منابع شبکه را با هیچ شخص دیگری به اشتراک نخواهید گذاشت. و این به بدین معناست که از لحاظ هزینه نیز هیچ گونه شریکی نخواهید داشت و این امر موجب هزینه های بالا برای شماست.

میزبانی اختصاصی قدرت و انعطاف پذیری بیشتری ارائه می دهد زیرا هر گونه تغییری تنها روی وب سایت شما اعمال خواهد شد ، این بدان معناست که شما و تیم مدیریتی سایت شما ، کنترل کاملی روی تنظیمات سرور ، امنیت ، نرم افزار ها و پیکر بندی خواهید داشت .سرور های اختصاصی همچنین به طور معمول فضای بیشتری از حافظه و پهنای باند نسبت به میزبانی های مشترک ارائه می دهند که این امر آنها را برای مشاغل پر ترافیک مناسب میکند.

به دلیل انعطاف پذیری و کنترلی که توسط این سرور ها ارائه می شود نیاز مشتری به توان مدیریت فنی نسبت به سرویس های اشتراکی احساس میشود.

 

سرورهای واقع شده در یک محل

این نوع سرورها مانند سرور های اختصاصی هستند با این تفاوت که به جای اینکه خود شرکت جهت خرید یک سرور از پیش پیکربندی شده اقدام نماید میتواند سرور خود را خریداری کرده آن را تنظیم و پیکربندی و سپس در تسهیلات میزبانی اختصاصی خود به کار گیرد .شاید این سرویس کامل ترین انعطاف پذیری را ارائه دهد زیرا شما کنترلی کامل نه تنها روی نرم افزار و تنظیمات آن دارید بلکه بر روی سخت افزار و مشخصات آن و همچنین سیستم عامل ، نرم افزار ،امنیت و همه ی چیزهای دیگر نیز کنترل دارید.این سرویس دقیقا مثل این است که سرور شما در دفتر کار شماست جز اینکه سرور شما در یک قفسه اختصاصی با تمام تجهیزات و متعلقات قابل تصور شما قرار گرفته است.

 

شرکت میزبانی تان را انتخاب کنید

توسعه دهنده وب شما میتواند به شما کمک کند که کدام میزبانی وب برای شما مناسب است .این عمل براساس اندازه طراحی ، کاربری و پیکره بندی وب سایت شما و همچنین انتظار شما از ترافیک وب سایت براساس اهداف تجاری انجام می پذیرد .توسعه دهنده باید قادر به پیشنهاد یک میزبان وب قابل اعتماد باشد که تمام نیازهای شما را پاسخگو باشد.

زمانی که میزبان وب یا هاست خود را انتخاب میکنید به یاد داشته باشید که : هاست خود را در کشور مقصد فعالیت های تجاری خود انتخاب کنید ، این امر بسیارمهم است چرا که موتورهای جست و جو نتایج و جست و جوی محلی را براساس موقعیت جغرافیایی سرور و براساس صفحه مورد نظر ارائه می دهند. بررسی کنید که چه پشتیبانی را ارائه می دهند،اطمینان حاصل کنید که هاستینگ انتخابی شما ، پشتیبانی موثر و کارایی 24 ساعته در تمام طول هفته را دارد.اگر وب سایت شما دچار مشکل شد شما نیاز دارید به اینکه با اطمینان خاطر با پشتیبانی هاستیگ خود جهت دریافت مشاوره و کمک در هر ساعت شبانه روز تماس بگیرید.

 

پشتیبان گیری و بازیابی کامل اطلاعات

در بدترین حالت ممکن ، زمانی که یک سرور به کلی از بین برود چه نوع بازیابی در این گونه موارد برای سرور در نظر گرفته شده است؟در حالت ایده آل سرویس هاست شما باید چندین پشتیبان روزانه از کل حساب و سرور شما بردارد که این امر به سرویس اجازه می دهدکه محتوا را برای شما بازیابی کنند و دوباره آن را در اسرع وقت در دسترس قرار دهد.

 

دیگران چه فکر می کنند

بررسی کنید که دیگر مشتریان چه فکر میکنند نظرات و پیشنهادات آن ها را بخوانید و در خصوص مباحث ارائه خدمات توسط شرکت خدماتی سرور مورد نظرتان جست و جو کنید .دیگران چه نوع تجربه ای در این خصوص داشته اند؟

 

در دیگر شرکت ها هم چرخی بزنید

خدمات میزبانی وب ، یک رقابت تنگاتنگ است پس در دیگر شرکت ها هم چرخی بزنید تا بتوانید بهترین معامله را انجام دهید اما به یاد داشته باشید که همیشه ارزان ترین گزینه ، بهترین انتخاب نیست.

 

در انتها چنانچه برای وب سایت کسب و کارتان نیاز به خدمات میزبانی وب یا هاست دارید میتوانید از بخش میزبانی هاست در وب سایت گیل مارکتینگ اقدام به ثبت سفارش کنید.

 

 

 

به این مطلب رای دهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *